SZEPTEMBER

2018. augusztus 22. 09:00 Alakuló értekezlet: a tanév kezdés legfontosabb feladatainak megbeszélése
Augusztus 22. 10:00 Gólyanap a 9. évfolyamon
Osztályozóvizsga
Augusztus 23. 24. 27.PÓTNAP 08.28. Javítóvizsgák
Augusztus 29. Munkaközösségi munkatervek leadásának határideje
Augusztus 31. E-napló tanulói adatainak aktualizálása
Augusztus 31. 09:00 Tanévnyitó értekezlet
A javítóvizsga záradékolásának határideje
a törzslapokon, bizonyítványban.
Szeptember 3. 09:00 Tanévnyitó, első tanítási nap - 4 osztályfőnöki óra
Szeptember eleje Szövegértés és helyesírás felmérés a 9. évfolyamon
Szeptember 11. 17:00 Szülői értekezlet a 9. és végzős évfolyamon – érintett osztályok külön kiírásban
Szeptember 14. 1.óra Az Ózonréteg védelmének világnapja – megemlékezés osztálykeretek között
Szeptember 21. Diákönkormányzati tagok jelölésének, megválasztásának határideje
Diákönkormányzat megalakulása
Szeptember 21. Tanmenetek feltöltésének határideje
Szeptember 28. Csendesnap
Szeptember 28. Szakmai kirándulás (Euroskills fesztivál)
Szeptember Sárkányhajós járási bajnokság
Sárkányhajós városi bajnokság
30. Nike félmaraton futóverseny

OKTÓBER

Október 9. 14:00
16:00 – 17:00
17:00-tól
Tantestületi értekezlet
FOGADÓÓRA
Szülői értekezletek a 10.,11. évfolyamokon, 12/I/A, 13/K
Október 3. Koszorúzás iskolánk névadójának sírjánál
Október első hete Pályaválasztási ankét a Sportcsarnokban
Október 5. 1. órában Megemlékezés az aradi vértanúkról osztálykeretben
Október 11. 1. órában Helyesírási verseny
Október 11-12. Bernáth Kupa
Október 19. Tanulmányi területek kódjai megküldésének határideje
A felvételi tájékoztató nyilvánosságra hozatala, bejelentése a KIR felé
Október 19. 8:30 Nemzeti ünnep az 1956-os forradalom és szabadságharc, valamint a Magyar Köztársaság kikiáltásának évfordulója
Október 26. Az általános iskolák értesítése a 9. és 10.-es tanulók középiskolai eredményeiről
Október 26. Megemlékezés a Reformációról
9:00 Istentisztelet
Október 31. Nevezések leadása a Kenguru versenyre
Október Fiú futball diákolimpia

NOVEMBER

Október 29. – November 2. Őszi szünet (a szünet előtti utolsó tanítási nap okt.26. péntek, a szünet utáni első tanítási nap nov.5. hétfő B hét)
November 6. 14:00 Tantestületi értekezlet
November 7. Az emlékezés napja
November 6. „Kisérettségi” idegen nyelvből a szakiskolát végzettek érettségi felkészítő végzős évfolyamán (12/2/A.)
November 13. A magyar nyelv napja jegyében: iskolai Kazinczy-verseny a 6. 7. 8. órában
November 14. 13:00 Szalagavató főpróba a Művelődési Házban
November 15. Szakma Kiváló Tanulója háziverseny
November 16. 17:00 SZALAGAVATÓ
November 20., 21., 22. „Nyílt hét”
November 26-30. Műfordító verseny meghirdetése
November 30-ig Értesítés a szülőknek a tanulók negyedéves eredményeiről
November Református középiskolások országos asztalitenisz és sakk bajnoksága Kiskunhalason
Selye Kupa, Pálos Kupa

DECEMBER

December 1. Nevelési értekezlet
December 2. Szakmai verseny – Kisújszállás
December 4. 14:00
16:00-17:00
Tantestületi értekezlet
Szülői Munkaközösségi értekezlet
December 7. Tanulók jelentkezésének határideje a központilag, egységes követelmények szerint szervezett írásbelikre, közvetlenül a vizsgát szervező intézménybe
December 12. A központi írásbeli felvételi vizsgához szükséges feladatlap mennyiségének lejelentési határideje
December 13. Díszcsomagolás – helyi vetélkedő
December 17. A műfordító-verseny pályázatainak beadási határideje
December 21. Közös Karácsonyi ünnepség
December 27 – Január 2 Téli szünet (szünet előtti utolsó utolsó tanítási nap december 21. péntek, első tanítási nap 2018. január 3. csütörtök)
December Mikulás futás

JANUÁR

Január 3. Első tanítási nap a téli szünet után
Január 8 14:00. Tantestületi értekezlet
Január 14-18. Félévi osztályozó vizsgák
Január 18. Érettségi témakörök ismertetése a végzős évfolyamokon
Január 19. 10:00 Egységes írásbeli felvételi megírása
Január 23. 1. órában A „Magyar kultúra napja” – megemlékezés osztálykeretben
Január 24. 14:00 Pótló írásbeli felvételi megírása
Január 25. 14:00 Az első félév vége. Osztályozó értekezlet
Január 29. 14:30 Diákönkormányzati gyűlés
Január 31. Az osztályfőnöki, munkaközösség-vezetői, diák-önkormányzati, ifjúságvédelmi beszámolók leadásának határideje
Február 1-ig A félévi értesítések kiosztása
Január Schnitta Verseny (szakmai)
Coca-Cola Cup leány labdarúgás
Tollaslabda házi bajnokság

FEBRUÁR

Február 1. Nevezés határideje a megyei Kazinczy-versenyre
Február 5. 14:00
16:00 – 17:00
17:00-tól
Félévzáró értékelő értekezlet
FOGADÓÓRA

Szülői értekezletek minden évfolyamon
Február 7-ig A 8. osztályos tanulók értesítést kapnak a központi írásbelin elért eredményekről
Február 14. Iskolai szavalóverseny (6. 7. óra)
Február 15-ig Jelentkezés az érettségi és a szakmai vizsgákra
Február 18. Felvételi jelentkezési lapok beérkezésének határideje
Február 25. „A kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja” (megemlékezés osztálykeretben)
Február Jelentkezés a Bocskai István Református Műveltségi Vetélkedőre
Február Városi uszodás sárkányhajó bajnokság
Református Középiskolák Kosárlabda Bajnoksága Mezőtúron
Kosárlabda Diákolimpia fiúk

MÁRCIUS

Február 25- március 1 „Pénz7” - Pénzügyi és vállalkozói témahét
Március 05. - 07. Szóbeli meghallgatások az általános felvételi eljárás keretében
Március 11. Szóbeli pót meghallgatás az általános felvételi eljárás keretében
Március 12. Nevelőtestületi értekezlet
Március 14. Ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozatala
Március 14. 8:30 Megemlékezés nemzeti ünnepünkről (iskolai ünnepély)
Március 15. Városi ünnepély
Március 15. Az intézmény vezetője elkészíti az egy évre szóló beiskolázási tervet
Március 19. 13:30 Fogyasztóvédelmi vetélkedő
Március 20. 1. óra „Édes anyanyelvünk” iskolai verseny – írásbeli rész
Március 21 Kenguru verseny
Március 21-22. Az általános iskolák módosítási lehetősége a jelentkezés sorrendjén
Március 22. Megemlékezés a Víz Világnapjáról
Március 27. 7.óra „Édes anyanyelvünk” iskolai verseny – szóbeli rész
Március 28. 5.6.7. óra Idegen nyelvi verseny
Március 30-ig A szülők értesítése gyermekük háromnegyedévi eredményeiről
Március Kosárlabda Diákolimpia lányok
Piarista Kosárlabda Kupa fiúk
Coca-Cola Cup leány labdarúgó bajnokság
Református Középiskolák Országos Kézilabda Bajnoksága
Református Középiskolák Országos Labdarúgó Bajnoksága

ÁPTRILIS

Április eleje SZINTVIZSGA: szakközépiskola 9/A-B-C
Nevezés a Medve Szabadtéri Matematika Versenyre
„Édes Anyanyelvünk megyei verseny”
megyei fordulója (Madách Gimnázium)
Április 1-5. Matematika Próbaérettségi a végzős érettségiző diákok számára
Április 2. 14:00 Tantestületi értekezlet
Április Helytörténeti és városismereti vetélkedő a 9. évfolyamos városi középiskolások számára
Április 8-12. 10. évf. gimnázium/szakgimnázium magyar nyelv és irodalom vizsgája
Április 11. A Magyar Költészet Napja, Költészet napi megemlékezés osztályokban
Április 12. Bocskai István Református Műveltségi Vetélkedő Halásztelken
Április 12. Az ideiglenes felvételi jegyzék megküldése a Felvételi Központnak
Április 16. A holokauszt áldozatainak emléknapja (osztálykeretben)
Látogatás a Holokauszt Emlékközpontba
Április 16-17. Osztályozó vizsga a végzős évfolyamokon, ill. az előrehozott érettségi vizsgára jelentkezőknek
Április 19. A Felvételi Központ megküldi az egyeztetett felvételi jegyzéket
Április 22. Föld napja
Április 26. Az általános iskolák és a tanulók értesítése a felvételi eredményéről
Április 26. Egészségnap- diáknap
Április Madách Futball Kupa
Király Kupa fiú-lány, labdarúgás, kosárlabda
Református Középiskolák Országos Úszóbajnoksága
Református Középiskolák Országos Röplabda Bajnoksága

MÁJUS

Május 2. 14:00 Osztályozó értekezlet végzős osztályoknál
Május 2. Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamokon
Május 3. 11:00 BALLAGÁS forgatókönyv szerint
Május 6-25. Az írásbeli érettségi vizsgák (külön kiírás szerint)
Május 6. 7. 8. Érettségi szünet
Május 9- 10. Tanulmányi kirándulások
Május 14 14:00 Tantestületi értekezlet
Május 6-17. Rendkívüli felvételi eljárás kiírása szükség szerint
Május 13-17. A szakmai vizsgák írásbeli, interaktív vizsgarésze
Május 20 - 24. „Kisérettségi” idegen nyelvből a 11. évfolyamon: 11/1, 11/2, 11/3, 11/4
Május 27. 14.30 Idegen nyelvi szintfelmérő a felvételt nyert 8. osztályosok számára
Május 24-26. XVI. Református zenei fesztivál
Május 29. Országos kompetenciamérés
Május 27- 31. Osztályozó vizsgák

JÚNIUS

Május – Június Szakmai vizsgák szóbeli, gyakorlati része
Június 4. Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napjáról
Június 14.
Június 14. 14:00
Utolsó tanítási nap a nem végzős tanulók számára.
Osztályozó értekezlet
Június 15. - augusztus 31. Nyári szünet a tanulóknak
Június 5-13. Emelt szintű szóbeli érettségi vizsga
Június 17-28. A középszintű szóbeli érettségi vizsgák és a szóbeli szakmai vizsgák lebonyolítása
Június 17-25. Bizonyítványok, törzslapok összeolvasása
Június 17-21. Év végi statisztikák, beszámolók (osztályfőnöki, munkaközösség-vezetői, könyvtárosi, gyermek- és ifjúságvédelmi, DÖK) leadásának határideje
Június 26. 9:00 Tanévzáró ünnepély (iskolai, majd osztályszintű)
Június 19 – 21.
19. 9:00-12:00
20. 10:00-13:00
21. 9:00-11:00
Beiratkozások
Szakgimnázium
Szakközépiskola
Gimnázium, Szakiskolát végzettek középiskolája
Június 28. 9:00 Évzáró értékelő értekezlet
Június Fut a Vác
RIDISZ kosártábor Balatonszárszón

JÚLIUS

Július 1–augusztus 16. A nyári szabadság kiadásának időszaka
Július 3. ügyelet előzetes beosztás alapján
Július 10. ügyelet előzetes beosztás alapján
Július 17. ügyelet előzetes beosztás alapján
Július 22. – augusztus 4. igazgatási szünet, szabadság

AUGUSZTUS

Augusztus 7. ügyelet előzetes beosztás alapján
Augusztus 14. ügyelet előzetes beosztás alapján
Augusztus XXIV. Talentum Tehetséggondozó Konferencia Diákdelegáltja
Augusztus 22. 09:00
23. 26. 27.
Alakuló értekezlet
Javítóvizsgák

Kiemelt partnereink

refegyh

parokia

mimk1

floch

vac

Ki olvas minket

Oldalainkat 558 vendég és 0 tag böngészi

FEL