- Látogatóban az őrbottyáni Juhász Zsófia Református Szeretetotthonban -

Iskolánkhoz meghívás érkezett a szeretetotthonból, töltsünk velük együtt néhány órát, készüljünk, hangolódjunk közösen a közeli ünnepre. December, advent, a várakozás, a felkészülés ideje.

Tucatnyian érkeztünk az iskolánkból egy ködös csípős reggelen az otthon kapujához. Nagy volt bennünk a várakozás, melybe mi tagadás egy kis szorongás is vegyült. Képesek leszünk-e mi is adni: elfogadást, figyelmet, vidámságot, szeretetet ezeknek a nehézsorsú embereknek?

Szerencsére csak rövid ideig tartott elfogódottságunk. Az otthon lakóinak, gondozóiknak közvetlen kedvessége, elfújta minden fenntartásunkat. A közös áhítat, majd a mézeskalács készítés, agyagozás és az együtténeklés lehetőséget adott a beszélgetésre, egymás jobb megismerésére. A lakók gyermeki őszintesége, megindító nyíltsága megérintett bennünket. Bizakodunk, hogy ottlétünkkel mi is szereztünk számunkra néhány vidám pillanatot, cseppnyi örömöt.

Szolgáljon erről bizonyságul néhány fényképbe zárt pillanat.

FEL