A szintvizsga a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény 28. §-a és a 92/A. § (1) bekezdése értelmében annak mérésére szolgál, hogy a tanuló a szakközépiskola vagy szakiskola első szakképzési évfolyamán elsajátította-e a szükséges szakmai ismereteket. A vizsga sikeres teljesítése után a diákoknak lehetősége nyílik arra, hogy a duális képzés keretein belül a gyakorlati tanulmányaikat egy külső gyakorlati képzőhelyen valós munkakörülmények között gyakorolhassák.

Szintvizsgát annak a szakközépiskolai vagy szakiskolai tanulónak kötelező tennie, aki nappali rendszerű oktatásban vesz részt és nem rendelkezik érettségi végzettséggel.

A szintvizsga eredménye a tanuló év végi szakmai érdemjegyébe nem számít bele.

A szintvizsgát az első szakképzési évfolyam tanévében február első tanítási napjától április utolsó tanítási napjáig terjedő időszakban lehet megszervezni.

A szintvizsga követelményét a szakképesítés szakképzési kerettanterve alapján a gazdasági kamara dolgozza ki.

 

Szeptember

2017. augusztus 22.
09:00

Alakuló értekezlet

Augusztus 22.
09:00

Gólyanap a 9. évfolyamon

Augusztus 23-25.

Javítóvizsgák

Augusztus 30.   09:00

Tanévnyitó értekezlet

Szeptember 1.  08:30

Tanévnyitó: Első tanítási nap 4 osztályfőnöki óra

Szeptember 4.

Az „A” hét első tanítási napja

Szeptember 8.

Szövegértés és helyesírás felmérés a 9. évfolyamon

Szeptember 12. 16:00

16:00

17:00

Szülői értekezlet a 9. és 12. évfolyamon,

Összevont szülői értekezlet a 9. és 12. végzős évfolyamokon

Osztályonkénti szülői értekezlet a 9. és 12. évfolyamokon

Szeptember 15.

Az Ózonréteg védelmének világnapja – megemlékezés osztálykeretek között

Szeptember 22.

Diákönkormányzati tagok jelölésének, megválasztásának határideje

Diákönkormányzat megalakulása

Szeptember 29.

Csendesnap (6-7. óra)

Szeptember

Sárkányhajós járási bajnokság

Sárkányhajós városi bajnokság

30. Nike félmaraton futóverseny


 

Október

Október 3.

Koszorúzás iskolánk névadójának sírjánál

Október 3. 14:00

16:00 – 17:00

17:00-tól

Tantestületi értekezlet

FOGADÓÓRA

Szülői értekezletek a 10.,11., 12/A, 13. és 14. évfolyamokon

Október 4.

Pályaválasztási ankét a Sportcsarnokban

Október 6.      1. órában

Megemlékezés az aradi vértanúkról osztálykeretben

Október 12.

Helyesírási verseny

Október 12-13.

Bernáth Kupa

Október 20. 8:30

Nemzeti ünnep az 1956-os forradalom és szabadságharc, valamint a Magyar Köztársaság kikiáltásának évfordulója

Október 27.

Megemlékezés a Reformációról

Október

Fiú futball diákolimpia


November

Október 30. –

November 3.

Őszi szünet (a szünet előtti utolsó tanítási nap okt.27. péntek, a szünet utáni első tanítási nap nov.6.  hétfő B hét)

November 7.  14:00

Tantestületi értekezlet

November 7.

Az emlékezés napja – látogatás a Terror Házába fakultatív módon

November 7.

„Kisérettségi” idegen nyelvből a szakiskolát végzettek érettségi felkészítő végzős évfolyamán (12/A/2.)

November 13.

A magyar nyelv napja jegyében: iskolai Kazinczy-verseny a 6. 7. 8. órában

November 15.

Műfordító verseny meghirdetése

November 16.

Szakma Kiváló Tanulója háziverseny

November 17. 17:00

SZALAGAVATÓ

November 21., 22., 23.

„Nyílt hét”

November

Református középiskolások országos asztalitenisz és sakk bajnoksága Kiskunhalason

Selye Kupa

Pálos Kupa

 

 

 

December

December 5. 14:00

16:00-17:00

Tantestületi értekezlet

Szülői Munkaközösségi értekezlet

December 8.

Tanulók jelentkezésének határideje a központilag, egységes követelmények szerint szervezett írásbelikre, közvetlenül a vizsgát szervező intézménybe

December 14.

Díszcsomagolás – helyi vetélkedő

December 18.

A műfordító-verseny pályázatainak beadási határideje

December 21.

Közös Karácsonyi ünnepség

December 22.

Nevelőtestületi értekezlet

December 27 – Január 2

Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap december 22. péntek, első tanítási nap 2018. január 3. szerda, B hét)

December

Mikulás futás


Január

 

Január 3.

Első tanítási nap a téli szünet után

Január 9.
14:00

Tantestületi értekezlet

Január 15-20.

Félévi osztályozó vizsgák

Január 20.
10:00

Egységes írásbeli felvételi megírása

Január 23.
1. órában

A „Magyar kultúra napja” – megemlékezés osztálykeretben

Január 25.

14:00

Pótló írásbeli felvételi megírása

Január 26.

14:00

Az első félév vége. Osztályozó értekezlet

Január 30.
14:30

Diákönkormányzati gyűlés

Február 2-ig

A félévi értesítések kiosztása

Január

Érettségi témakörök ismertetése a végzős évfolyamokon

Január

Coca-Cola Cup leány labdarúgás

Tollaslabda házi bajnokság


 

Február

 

Február 1.

Nevezés határideje a megyei Kazinczy-versenyre

Február 6.
14:00

16:00 – 17:00

17:00-tól

Félévzáró értékelő értekezlet

FOGADÓÓRA

Szülői értekezletek minden évfolyamon

Február 7-9.

Szakmai kirándulások szervezése a SIRHA Budapest vendéglátó szakkiállításra

Február 8-ig

A 8. osztályos tanulók értesítést kapnak a központi írásbelin elért eredményekről

Február 15.

Iskolai szavalóverseny (6. 7. óra)

Február 15-ig

Jelentkezés az érettségi és a szakmai vizsgákra

Február 19.

Felvételi jelentkezési lapok beérkezésének határideje

Február 23.

„A kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja” (megemlékezés osztálykeretben)

Február

Jelentkezés a Bocskai István Református Műveltségi Vetélkedőre

Február

Városi uszodás sárkányhajó bajnokság

Református Középiskolák Kosárlabda Bajnoksága Mezőtúron

Kosárlabda Diákolimpia fiúk

Február

Az iskolai közösségi szolgálat teljesítésének igazolása (március 31-ig, 12/2016 EMMI rendelet)


 

 

Március

 

 

 

Március 5. – 9

Pénzügyi és vállalkozói témahét

Március 06. - 08.

Szóbeli meghallgatások az általános felvételi eljárás keretében

Március 10.

                           14:00

Nevelőtestületi értekezlet

Március 12.

Szóbeli pót meghallgatás az általános felvételi eljárás keretében

Március 13. – 23.

Próbaérettségi a végzős érettségiző diákok számára

Március 14.

8:30

Megemlékezés nemzeti ünnepünkről (iskolai ünnepély)

Március 15.

Városi ünnepély

Március 17.

Kenguru verseny

Március 20.
13:30

Fogyasztóvédelmi vetélkedő

Március 21.

„Édes anyanyelvünk” iskolai verseny – írásbeli rész

Március 22.

Megemlékezés a Víz Világnapjáról

Március 22.
13:00

Idegen nyelvi verseny

Március 29. – április 3.

Tavaszi szünet (utolsó tanítási nap március 28 szerda, a szünet utáni első tanítási nap április 4.)

Március

Kosárlabda Diákolimpia lányok

Piarista Kosárlabda Kupa fiúk

Coca-Cola Cup leány labdarúgó bajnokság

Református Középiskolák Országos Kézilabda Bajnoksága

Református Középiskolák Országos Labdarúgó Bajnoksága


Április

 

Április eleje

SZINTVIZSGA: szakiskola 9/A-B

Byte Informatika Versenyre és a Medve Szabadtéri Matematika Versenyre

Bocskai István Református Műveltségi Vetélkedő Halásztelken

„Édes Anyanyelvünk megyei verseny” megyei fordulója (Madách Gimnázium)

Április 3.

14:00

Tantestületi értekezleti

Április 4.

Helytörténeti és városismereti vetélkedő a 9. évfolyamos városi középiskolások számára

Április 11.

A Magyar Költészet Napja, Költészet napi megemlékezés osztályokban

Április 17.

A holokauszt áldozatainak emléknapja (osztálykeretben)

Látogatás a Holokauszt Emlékközpontba

Április 18-19.

Osztályozó vizsga a végzős évfolyamokon, ill. az előrehozott érettségi vizsgára jelentkezőknek

Április 23.

Egészségnap

Április 24.

Diáknap – program forgatókönyv szerint

Április 27.

Az általános iskolák és a tanulók értesítése a felvételi eredményéről

Április

Madách Futbal Kupa

Király Kupa fiú-lány, labdarúgás, kosárlabda

Református Középiskolák Országos Úszóbajnoksága

Református Középiskolák Országos Röplabda Bajnoksága


 

 

Május

 

Május 2.

14:00

Tantestületi értekezlet

Május 3.

14:00

Osztályozó értekezlet végzős osztályoknál

Május 3.

Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamokon

Május 4.

11:00

BALLAGÁS forgatókönyv szerint

Május 4-28.

Az írásbeli érettségi vizsgák (külön kiírás szerint)

Május 7. 8. 9.

Érettségi szünet

Május 10-11.

Szakmai utak, tanulmányi kirándulások

Május 15-19.

A szakmai vizsgák írásbeli, interaktív vizsgarésze

Május 23.

Országos kompetenciamérés

Május 22 - 25.

„Kisérettségi” idegen nyelvből a 11. évfolyamon

Május 28.

15:00

Idegen nyelvi szintfelmérő a felvételt nyert 8. osztályosok számára

Május 26-28.

XIV. Református zenei fesztivál

Május 28.-Június 1.

Osztályozó vizsgák


 

 

Június

 

Május – Június

Szakmai vizsgák szóbeli, gyakorlati része

Június 4.

Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napjáról

Június 5-8.

10.  évfolyamos szakközépiskolások (10/1, 10/2, 10/3) és a 11/1 és 11/3 vizsgája magyar nyelv és irodalomból

Június 15.

Június 15.

    14:00

Utolsó tanítási nap a nem végzős tanulók számára.

Osztályozó értekezlet

Június 16. -
augusztus 31.

Nyári szünet a tanulóknak

Június 7-14.

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsga

Június 18-29.

A középszintű szóbeli érettségi vizsgák és a szóbeli szakmai vizsgák lebonyolítása

Június 22. 8:00

Tanévzáró ünnepély (iskolai, majd osztályszintű)

Június 21 – 23.

    21. 9:00-12:00

    22. 10:00-13:00

    23. 9:00-11:00

Beiratkozások

Szakgimnázium

Szakközépiskola

Gimnázium, Szakiskolát végzettek középiskolája

Június 29.

09:00

Évzáró értékelő értekezlet

Június

Fut a Vác

RIDISZ kosártábor Balatonszárszón

 

 

 

 

nyari gyak1 nyari gyak2 nyari gyak3 nyari gyak4 nyari gyak5 nyari gyak6

1. A gyakorlat időtartama szakgimnáziumi tanulók estében:

10. évfolyam után 140 óra (7 óra/nap)

11. évfolyam után 140 óra (7 óra/nap)

 

A gyakorlat teljesítésének helye

A szülő által keresett munkahelyen, vagy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által nyilvántartott vállalkozásoknál (www.isziir.hu honlapon gyakorlati képzésre jogosult szervezetek nyilvántartása menüben kereshető),

A fenti esetben a kiválasztott munkahely és az iskola között a gyakorlat idejére szóló együttműködési megállapodást kell kötni. A gyakorlat időpontja a nyári szüneten belül a munkahellyel egyeztetendő.

 

Tanuló pénzbeli juttatása együttműködési megállapodás alapján:

A gyakorlati képzésen együttműködési megállapodás alapján részt vevő tanuló részére csak az összefüggő szakmai gyakorlat időtartamára jár juttatás, melynek havi összege nem lehet kevesebb a hónap első napján érvényes minimálbér tizenöt százalékának 1,3 szorosánál.

 

2. A gyakorlat időtartama szakközépiskolai tanulók esetében:

9. évfolyam után 140 óra (7 óra/nap)

10. évfolyam után 140 óra (7 óra/nap)

13. évfolyam után 160 óra

 

A gyakorlat teljesítésének helye:

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által nyilvántartott vállalkozásoknál, melyek a www.isziir.hu honlapon gyakorlati képzésre jogosult szervezetek nyilvántartása menüben kereshetők (egyénileg, de iskolai segítséggel is).

A fenti esetben a tanulónak tanulószerződést kell kötni. A tanulószerződést a tanuló, kiskorú tanuló esetén a szülő, illetőleg a gyám és a tanuló gyakorlati képzését vállaló szervezet köti egymással, amelyet a területi kamara tart nyilván.

Tanuló pénzbeli juttatása tanulószerződés alapján:

A tanulószerződés alapján a tanuló részére fizetendő pénzbeli juttatás mértéke, melyet havonta a képzőhely fizet a tanulónak, a mindenkori minimálbér 15%-ának és egy meghatározott szorzószámnak a szorzata. A szorzó a szakképesítésre a szakmai és vizsgakövetelményben meghatározott elméleti és gyakorlati képzési idő aránya alapján kerül megállapításra.

 

A továbbhaladás feltétele

A gyakorlaton való részvétel szakgimnáziumi és szakközépiskolai tanulók esetében is kötelező. A szakképzési törvény értelmében a következő osztályba való lépés feltétele az összefüggő nyári gyakorlat teljesítése.

 

A gyakorlat dokumentálása

A gyakorlat elvégzését dokumentálni kell. A tanuló foglalkozási naplóban vezeti a gyakorlati feladatok elvégzését. A tanuló a gyakorlat befejezését követően augusztus 31.-ig eljuttatja a fogadó munkahely által kitöltött, lepecsételt és aláírt igazolólapot az osztályfőnökének.

 

Letölthető foglalkozási naplók:

Foglalkozási napló szakgimnázium 10. évfolyam
Foglalkozási napló szakgimnázium 11. évfolyam
Foglalkozási napló szakközépiskola 9. évfolyam
Foglalkozási napló szakközépiskola 10. évfolyam

Az alábbi dokumentumok a 2017-18-as tanévre vonatkoznak!

 

2017-2018-as tanév Szakmai vizsga időpontjai

 

Osztály

Szakma/létszám

Írásbeli vizsga

Gyakorlati vizsga

Szóbeli vizsga

13/K.

54 341 01

KERESKEDŐ 28 fő

2018. 05.18.

10 óra péntek

05.28. hétfő

06.04. hétfő

13/V.

54 811 01

VENDÉGLÁTÁSSZERVEZŐ VENDÉGLŐS 20 fő

2018. 05.18.

10 óra péntek

05.29. kedd

05.30. szerda

06.08. péntek

14/V.

54 811 01

VENDÉGLÁTÁSSZERVEZŐ

27 fő

2018. 05.18.

10 óra péntek

05.23. szerda

05.24. csütörtök

06.06. szerda

11/A.

34 341 01

ELADÓ

13 fő

-

05.25. péntek

06.07.csütörtök

11/A.

34 811 01

CUKRÁSZ

13 fő

2018. 05.18.

10 óra péntek

06.05. kedd

-

11/B.

34 811 04

SZAKÁCS

11 fő

2018. 05.18.

10 óra péntek

05.31. csütörtök

-

11/B.

34 811 03

PINCÉR

11 fő

2018.05.18.

10 óra péntek

05.31. csütörtök

06.05. kedd

Kiemelt partnereink

refegyh

parokia

mimk1

floch

vac

Ki olvas minket

Oldalainkat 31 vendég és 0 tag böngészi

FEL