Szeptember

2017. augusztus 22.
09:00

Alakuló értekezlet

Augusztus 22.
09:00

Gólyanap a 9. évfolyamon

Augusztus 23-25.

Javítóvizsgák

Augusztus 30.   09:00

Tanévnyitó értekezlet

Szeptember 1.  08:30

Tanévnyitó: Első tanítási nap 4 osztályfőnöki óra

Szeptember 4.

Az „A” hét első tanítási napja

Szeptember 8.

Szövegértés és helyesírás felmérés a 9. évfolyamon

Szeptember 12. 16:00

16:00

17:00

Szülői értekezlet a 9. és 12. évfolyamon,

Összevont szülői értekezlet a 9. és 12. végzős évfolyamokon

Osztályonkénti szülői értekezlet a 9. és 12. évfolyamokon

Szeptember 15.

Az Ózonréteg védelmének világnapja – megemlékezés osztálykeretek között

Szeptember 22.

Diákönkormányzati tagok jelölésének, megválasztásának határideje

Diákönkormányzat megalakulása

Szeptember 29.

Csendesnap (6-7. óra)

Szeptember

Sárkányhajós járási bajnokság

Sárkányhajós városi bajnokság

30. Nike félmaraton futóverseny


 

Október

Október 3.

Koszorúzás iskolánk névadójának sírjánál

Október 3. 14:00

16:00 – 17:00

17:00-tól

Tantestületi értekezlet

FOGADÓÓRA

Szülői értekezletek a 10.,11., 12/A, 13. és 14. évfolyamokon

Október 4.

Pályaválasztási ankét a Sportcsarnokban

Október 6.      1. órában

Megemlékezés az aradi vértanúkról osztálykeretben

Október 12.

Helyesírási verseny

Október 12-13.

Bernáth Kupa

Október 20. 8:30

Nemzeti ünnep az 1956-os forradalom és szabadságharc, valamint a Magyar Köztársaság kikiáltásának évfordulója

Október 27.

Megemlékezés a Reformációról

Október

Fiú futball diákolimpia


November

Október 30. –

November 3.

Őszi szünet (a szünet előtti utolsó tanítási nap okt.27. péntek, a szünet utáni első tanítási nap nov.6.  hétfő B hét)

November 7.  14:00

Tantestületi értekezlet

November 7.

Az emlékezés napja – látogatás a Terror Házába fakultatív módon

November 7.

„Kisérettségi” idegen nyelvből a szakiskolát végzettek érettségi felkészítő végzős évfolyamán (12/A/2.)

November 13.

A magyar nyelv napja jegyében: iskolai Kazinczy-verseny a 6. 7. 8. órában

November 15.

Műfordító verseny meghirdetése

November 16.

Szakma Kiváló Tanulója háziverseny

November 17. 17:00

SZALAGAVATÓ

November 21., 22., 23.

„Nyílt hét”

November

Református középiskolások országos asztalitenisz és sakk bajnoksága Kiskunhalason

Selye Kupa

Pálos Kupa

 

 

 

December

December 5. 14:00

16:00-17:00

Tantestületi értekezlet

Szülői Munkaközösségi értekezlet

December 8.

Tanulók jelentkezésének határideje a központilag, egységes követelmények szerint szervezett írásbelikre, közvetlenül a vizsgát szervező intézménybe

December 14.

Díszcsomagolás – helyi vetélkedő

December 18.

A műfordító-verseny pályázatainak beadási határideje

December 21.

Közös Karácsonyi ünnepség

December 22.

Nevelőtestületi értekezlet

December 27 – Január 2

Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap december 22. péntek, első tanítási nap 2018. január 3. szerda, B hét)

December

Mikulás futás


Január

 

Január 3.

Első tanítási nap a téli szünet után

Január 9.
14:00

Tantestületi értekezlet

Január 15-20.

Félévi osztályozó vizsgák

Január 20.
10:00

Egységes írásbeli felvételi megírása

Január 23.
1. órában

A „Magyar kultúra napja” – megemlékezés osztálykeretben

Január 25.

14:00

Pótló írásbeli felvételi megírása

Január 26.

14:00

Az első félév vége. Osztályozó értekezlet

Január 30.
14:30

Diákönkormányzati gyűlés

Február 2-ig

A félévi értesítések kiosztása

Január

Érettségi témakörök ismertetése a végzős évfolyamokon

Január

Coca-Cola Cup leány labdarúgás

Tollaslabda házi bajnokság


 

Február

 

Február 1.

Nevezés határideje a megyei Kazinczy-versenyre

Február 6.
14:00

16:00 – 17:00

17:00-tól

Félévzáró értékelő értekezlet

FOGADÓÓRA

Szülői értekezletek minden évfolyamon

Február 7-9.

Szakmai kirándulások szervezése a SIRHA Budapest vendéglátó szakkiállításra

Február 8-ig

A 8. osztályos tanulók értesítést kapnak a központi írásbelin elért eredményekről

Február 15.

Iskolai szavalóverseny (6. 7. óra)

Február 15-ig

Jelentkezés az érettségi és a szakmai vizsgákra

Február 19.

Felvételi jelentkezési lapok beérkezésének határideje

Február 23.

„A kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja” (megemlékezés osztálykeretben)

Február

Jelentkezés a Bocskai István Református Műveltségi Vetélkedőre

Február

Városi uszodás sárkányhajó bajnokság

Református Középiskolák Kosárlabda Bajnoksága Mezőtúron

Kosárlabda Diákolimpia fiúk

Február

Az iskolai közösségi szolgálat teljesítésének igazolása (március 31-ig, 12/2016 EMMI rendelet)


 

 

Március

 

 

 

Március 5. – 9

Pénzügyi és vállalkozói témahét

Március 06. - 08.

Szóbeli meghallgatások az általános felvételi eljárás keretében

Március 10.

                           14:00

Nevelőtestületi értekezlet

Március 12.

Szóbeli pót meghallgatás az általános felvételi eljárás keretében

Március 13. – 23.

Próbaérettségi a végzős érettségiző diákok számára

Március 14.

8:30

Megemlékezés nemzeti ünnepünkről (iskolai ünnepély)

Március 15.

Városi ünnepély

Március 17.

Kenguru verseny

Március 20.
13:30

Fogyasztóvédelmi vetélkedő

Március 21.

„Édes anyanyelvünk” iskolai verseny – írásbeli rész

Március 22.

Megemlékezés a Víz Világnapjáról

Március 22.
13:00

Idegen nyelvi verseny

Március 29. – április 3.

Tavaszi szünet (utolsó tanítási nap március 28 szerda, a szünet utáni első tanítási nap április 4.)

Március

Kosárlabda Diákolimpia lányok

Piarista Kosárlabda Kupa fiúk

Coca-Cola Cup leány labdarúgó bajnokság

Református Középiskolák Országos Kézilabda Bajnoksága

Református Középiskolák Országos Labdarúgó Bajnoksága


Április

 

Április eleje

SZINTVIZSGA: szakiskola 9/A-B

Byte Informatika Versenyre és a Medve Szabadtéri Matematika Versenyre

Bocskai István Református Műveltségi Vetélkedő Halásztelken

„Édes Anyanyelvünk megyei verseny” megyei fordulója (Madách Gimnázium)

Április 3.

14:00

Tantestületi értekezleti

Április 4.

Helytörténeti és városismereti vetélkedő a 9. évfolyamos városi középiskolások számára

Április 11.

A Magyar Költészet Napja, Költészet napi megemlékezés osztályokban

Április 17.

A holokauszt áldozatainak emléknapja (osztálykeretben)

Látogatás a Holokauszt Emlékközpontba

Április 18-19.

Osztályozó vizsga a végzős évfolyamokon, ill. az előrehozott érettségi vizsgára jelentkezőknek

Április 23.

Egészségnap

Április 24.

Diáknap – program forgatókönyv szerint

Április 27.

Az általános iskolák és a tanulók értesítése a felvételi eredményéről

Április

Madách Futbal Kupa

Király Kupa fiú-lány, labdarúgás, kosárlabda

Református Középiskolák Országos Úszóbajnoksága

Református Középiskolák Országos Röplabda Bajnoksága


 

 

Május

 

Május 2.

14:00

Tantestületi értekezlet

Május 3.

14:00

Osztályozó értekezlet végzős osztályoknál

Május 3.

Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamokon

Május 4.

11:00

BALLAGÁS forgatókönyv szerint

Május 4-28.

Az írásbeli érettségi vizsgák (külön kiírás szerint)

Május 7. 8. 9.

Érettségi szünet

Május 10-11.

Szakmai utak, tanulmányi kirándulások

Május 15-19.

A szakmai vizsgák írásbeli, interaktív vizsgarésze

Május 23.

Országos kompetenciamérés

Május 22 - 25.

„Kisérettségi” idegen nyelvből a 11. évfolyamon

Május 28.

15:00

Idegen nyelvi szintfelmérő a felvételt nyert 8. osztályosok számára

Május 26-28.

XIV. Református zenei fesztivál

Május 28.-Június 1.

Osztályozó vizsgák


 

 

Június

 

Május – Június

Szakmai vizsgák szóbeli, gyakorlati része

Június 4.

Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napjáról

Június 5-8.

10.  évfolyamos szakközépiskolások (10/1, 10/2, 10/3) és a 11/1 és 11/3 vizsgája magyar nyelv és irodalomból

Június 15.

Június 15.

    14:00

Utolsó tanítási nap a nem végzős tanulók számára.

Osztályozó értekezlet

Június 16. -
augusztus 31.

Nyári szünet a tanulóknak

Június 7-14.

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsga

Június 18-29.

A középszintű szóbeli érettségi vizsgák és a szóbeli szakmai vizsgák lebonyolítása

Június 22. 8:00

Tanévzáró ünnepély (iskolai, majd osztályszintű)

Június 21 – 23.

    21. 9:00-12:00

    22. 10:00-13:00

    23. 9:00-11:00

Beiratkozások

Szakgimnázium

Szakközépiskola

Gimnázium, Szakiskolát végzettek középiskolája

Június 29.

09:00

Évzáró értékelő értekezlet

Június

Fut a Vác

RIDISZ kosártábor Balatonszárszón

 

 

 

 

Iskolánk könyvtára az épület földszintjén, a 122-es teremben várja az olvasni, tájékozódni vágyókat. A világos, tágas olvasói térben kerültek elhelyezésre a kézikönyvtári gyűjtemény kötetei, a helyben, illetőleg tanórán használható alapvető lexikonok, enciklopédiák, gyűjteményes munkák, egy- és kétnyelvű szótárak. Könyvtárunk gazdag anyaggal rendelkezik történelmi tárgyú illetőleg művészeti albumokból és képeskönyvekből, s az általunk oktatott szakmákhoz kapcsolódó szakkönyvekből.

Nyitvatartási idő

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

A hét

6-7. óra

5-6. óra

1. óra

4-6. óra

3-5. óra

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

B hét

3. óra

5-6. óra

2. óra

4-6. óra

4-5. óra

A szabadpolcon s a raktárban elhelyezett szakkönyvtári állomány jelentős része kölcsönözhető, a nyelvtanuláshoz, az egyes közismereti tantárgyakhoz, vizsgákhoz kínál hasznos segédanyagokat, feladatlapokat, tesztgyűjteményeket.

A szépirodalmi állomány egy részét a kötelező és ajánlott olvasmányok teszik ki, amelyből nagyobb példányszám áll rendelkezésünkre, így minden tanulói kérésnek eleget tudunk tenni. Ezeken a műveken túl ugyancsak itt találhatóak meg a magyar és a világirodalom klasszikusainak legszebb művei - regények, drámák, versek, önéletrajzok, esszé- és tanulmánykötetek. Összességében közel 12000 könyv közül válogathatnak az olvasni vágyók, s hozzá harminc, a könyvtárba rendszeresen járó folyóiratból.

A helyben olvasás és a könyvkölcsönzés mellett lehetőség nyílik számítógép és internethasználatra, zenei CD-k hallgatására, CD-ROM-ok, DVD-k lejátszására. A könyvtárban megtalálható három tanulói-tanári számítógép, a videó- és televíziókészülék, s nem utolsósorban a digitális tananyagok felhasználását lehetővé tevő interaktív tábla módot ad színes, érdekes előadások, vagy akár tanórák megtartására is.

SZERETETTEL VÁRJUK A KÖNYVTÁRBA ISKOLÁNK MINDEN KEDVES TANULÓJÁT, PEDAGÓGUSÁT ÉS DOLGOZÓJÁT!

Csengetési rend

(Normál órák)

1. óra

08.00 – 08.45

2. óra

08.55 – 09.40

3. óra

09.55 – 10.40

4. óra

10.50 – 11.35

5. óra

11.45 – 12.30

6. óra

12.35 – 13.20

7. óra

13.25 – 14.05

8. óra

14.10 – 14.50

9. óra

14.55 – 15.35

10. óra

15.40 – 16.20

11. óra

16.25 – 17.05

12. óra

17.10 – 17.50

 

 Csengetési rend

(Rövidített órák)

1. óra

08.00 – 08.35

2. óra

08.45 – 09.20

3. óra

09.30 – 10.05

4. óra

10.15 – 10.50

5. óra

10.55 – 11.30

6. óra

11.35 – 12.10

7. óra

12.15 – 12.50

8. óra

12.55 – 13.30

Osztály Osztályfőnök Osztálykép Létszám Terem
9/1. Bea Csaba 23 314.
9/2. Fábián Tamás 27 323.
9/3. Mojzsis Andrea 24 321.
9/4. Tóth-Körtefái Klára 31 428.
9/A. Varga Antalné 38  325.
9/B. Korenika Attila 26 316.
9/C. Molnár Ferenc 26 203.
9/G. Simák Viktória 30 104.
10/1. Korbaditsné Varga Erika 20 422.
10/2. Szilágyiné Bubenka Ildikó 26 322.
10/3. Medgyesi Máté 27 304.
10/4. Hártó Szilvia 21 429.
10/A

Takács József (A hét)

27  204.
10/B

Zollerné Nagymarosi Ágnes (B hét)

28  403.
11/1. Nagy Márk 35 327.
11/2. Majerné Szabó Ilona 23  404.
11/3. Oszaczkiné Szammer Beáta 30 303.
11/A

Varga Zsuzsanna (B hét)

26 204.
11/B

Pap Zsolt (A hét)

22 403.
12/1. Simák Viktória 18 423.
12/2. Varga Beáta 29 416.
12/3. Török Anna Hajnalka 23 418.
14/V

Mogyoródi Zoltán (B hét)

29 132.
13/K Füstös-Kucsera Teréz 28 425.
13/V

Bajnok Imréné (A hét)

21 132.
12/I./A. Kádár Márta 35 426.
12/II./A Szabóné Villám Mariann 24 221.

Iskolánk 60 éve képez eredményesen kereskedelmi és vendéglátós szakembereket, miközben képzési kínálatunkat folyamatosan bővítjük érettségire épülő OKJ-s képzésekkel. A tanítás a Szérűskerti Oktatási Centrumban, korszerű iskolaépületben folyik, amely egykori alapítójának és tanárának, Bernáth Kálmánnak a nevét viseli.

Képzési formák a 2016/2017-es tanévre.

FEL