- Látogatóban az őrbottyáni Juhász Zsófia Református Szeretetotthonban -

Iskolánkhoz meghívás érkezett a szeretetotthonból, töltsünk velük együtt néhány órát, készüljünk, hangolódjunk közösen a közeli ünnepre. December, advent, a várakozás, a felkészülés ideje.

Tucatnyian érkeztünk az iskolánkból egy ködös csípős reggelen az otthon kapujához. Nagy volt bennünk a várakozás, melybe mi tagadás egy kis szorongás is vegyült. Képesek leszünk-e mi is adni: elfogadást, figyelmet, vidámságot, szeretetet ezeknek a nehézsorsú embereknek?

Szerencsére csak rövid ideig tartott elfogódottságunk. Az otthon lakóinak, gondozóiknak közvetlen kedvessége, elfújta minden fenntartásunkat. A közös áhítat, majd a mézeskalács készítés, agyagozás és az együtténeklés lehetőséget adott a beszélgetésre, egymás jobb megismerésére. A lakók gyermeki őszintesége, megindító nyíltsága megérintett bennünket. Bizakodunk, hogy ottlétünkkel mi is szereztünk számunkra néhány vidám pillanatot, cseppnyi örömöt.

Szolgáljon erről bizonyságul néhány fényképbe zárt pillanat.

Kiemelt partnereink

refegyh

parokia

mimk1

floch

vac

Ki olvas minket

Oldalainkat 51 vendég és 0 tag böngészi

FEL